Caol Ila 2010-2022 Distillers Edition 43% 0,7l

Neohodnoceno

Tato láhev se řadí do produkce společnosti "Diageo Distillers Edition". Značka Caol Ila patří do série Classic malts.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
2 143 Kč
Caol Ila 2010-2022 Distillers Edition 43% 0,7l
Neohodnoceno

Tato láhev se řadí do produkce společnosti "Diageo Distillers Edition". Značka Caol Ila patří do série Classic malts. Každá ze sedmi destilérií patřící do této řady vybere malé množství speciálních sudů pro dvojí zrání a ty jsou následně vydány v rámci edice "Distillers Edition". Pro druhé zrání vždy vybere patřičný Master Distiller sud, který se nejvíce snoubí s jeho whisky. U značky Caol Ila to byly sudy po sherry moscatel, které byly vyhodnoceny jako nejlepší pro snoubení se s whisky této značky.

Destilováno: 2010

Lahvováno: 2022

Caol Ila byla založena v roce 1846 Hectorem Hendersonem poblíž Port Askaig na ostrově Islay a v gaelštině znamená "Sound of Islay". Jedním z důvodů pro jeho umístění byl zdroj čerstvé vody a od té doby je voda důležitá v mnoha ohledech - vodopád dodával energii pro ječmenné kladkostroje a tlak pro požární hydranty. Dnes se v novém výměníku tepla využívá moře k ochlazení horké technologické vody před jejím vrácením do kondenzátorů, které po mnoho let všechny dodávky přivážely a sudy odvážely po moři, na malém podvalníku zvaném Pibroch. Caol Ila je od roku 2002 pravidelně celosvětově oceňována na nejprestižnějších akcích.

DISTILLERS EDITION je kolekcí mistrovského řemesla. Každý sud v této sérii je individuálně vybrán a dokonale přizpůsoben charakteru každé ze zde rafinovaných jednosladových whisky. Dvoudílný proces zrání dává větší hloubku a komplexnost, což je myšlenka, která stojí za limitovanou edicí DISTILLERS EDITION: zachovat dokonalost jednosladových whisky, které již byly oceněny pro své výjimečné chutě. Vybrané chuťové nuance jsou silněji zvýrazněny způsobem, který se v běžných lahvích nevyskytuje, avšak při plném zachování původního charakteru těchto jemných jednosladových whisky.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 43.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: