Edradour Ballechin 8yo Double Cask 46% 0,7l

Neohodnoceno
Skvělá láhev pro fanoušky whisky z oblasti Highland! Whisky byla stočena ve věku osmi let, má tóny tmavé čokolády, pralinky a kouře.
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
1 567 Kč
Edradour Ballechin 8yo Double Cask 46% 0,7l
Neohodnoceno

Skvělá láhev pro fanoušky whisky z oblasti Highland! Whisky byla stočena ve věku osmi let, má tóny tmavé čokolády, pralinky a kouře. Zrání probíhalo v roce 2008. Pro výrobu této whisky byl použit sud po sherry a 3 sudy po bourbonu.

Palírna byla založena v r. 1825 skupinou místních farmářů, jméno Edradour používá od r. 1837. Palírna Edradour je nejmenší (legální) palírnou ve Skotsku a možná i ve světě. Rovněž destilační kotle jsou nejmenší ve Skotsku.
Palírna má pouze tři zaměstnance a produkuje pouhých 12 sudů whisky týdně (cca 240 000 lahví ročně, cože je objem, který větší palírny vyrobí za týden). Při výrobě whisky se zde používá tradičního vybavení a technologií.
Jméno Edradour pochází z gaelského Edred dobhar, což znamená pramen krále Edreda. Dlouho se používala pouze do vatted a míchaných whisky, od r. 1986 se produkuje i jako single malt, nejčastěji jako 10-letá.
Po r. 2002, kdy palírnu koupila společnost Signatory, byla na trh uvedena řada speciálních ročníkových plnění. Série SFTC (Straight From The Cask) obsahuje whisky v sudové síle, nefiltrovanou za studena, která strávila posledních několik měsíců v sudech po různých vínech a destilátech.
Rašelinná verze whisky Edradour se stáčí pod jménem Ballechin.

 

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 46.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: