Caperdonich Peated 18yo 48% 0,7l

Neohodnoceno

18letá non-chill filtered whisky s přírodní barvou z řady Caperdonich Peated, jejíž chuťový profil se vyznačuje delikátně rašelinnou a sofistikovanou kouřovostí, která dodává chuťovou hloubku. Caperdonich Peated 18 YO zraje v amerických dubových sudech.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
4 379 Kč
Caperdonich Peated 18yo 48% 0,7l
Neohodnoceno

18letá non-chill filtered whisky s přírodní barvou z řady Caperdonich Peated, jejíž chuťový profil se vyznačuje delikátně rašelinnou a sofistikovanou kouřovostí, která dodává chuťovou hloubku. Caperdonich Peated 18 YO zraje v amerických dubových sudech. Kouřová vůně přichází společně s typickým chuťovým Speyside stylem, krémovou sladkostí a bohatým ovocem. Tato vzácná a plná single malt je zpočátku nenápadně vrstvena vůněmi rašeliny, po nichž následuje chuť jablek a hnědého cukru společně se zázvorem a pomerančem. Jedná se o jednu z limitovaných edic ze série Secret Speyside určené pro všechny znalce, kteří touží po objevení vzácných single malts z ukrytých ikonických palíren oblasti Speyside.

Palírna Caperdonich byla ve městě Rothes na březích řeky Spey otevřena v roce 1898, uzavřena v roce 2002 a rozebrána cihlu po cihle v roce 2011. I v době svého největšího rozkvětu byl Caperdonich rukodělnou palírnou, která malosériově vyráběla nakouřenou a nenakouřenou single malt whisky. Zatímco budova zmizela, odkaz palírenského řemesla žije dál ve dvou mimořádných řadách – peated a unpeated whisky.

Chuť: Chuť rašeliny a jablek s jemnými tóny zázvoru a pomeranče.
Aroma: Kouřové.
Barva: Zlatá. 

Servírujeme v čisté podobě v degustační skleničce popř. s kapkou vody.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 48.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: