Caperdonich Peated 21yo 48% 0,7l

Neohodnoceno

21letá non-chill filtered whisky s přírodní barvou z řady Caperdonich Peated, jejíž chuťový profil se vyznačuje delikátně rašelinnou a sofistikovanou kouřovostí, která dodává chuťovou hloubku. Caperdonich Peated 21 YO zraje v amerických dubových sudech.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
9 451 Kč
Caperdonich Peated 21yo 48% 0,7l
Neohodnoceno

21letá non-chill filtered whisky s přírodní barvou z řady Caperdonich Peated, jejíž chuťový profil se vyznačuje delikátně rašelinnou a sofistikovanou kouřovostí, která dodává chuťovou hloubku. Caperdonich Peated 21 YO zraje v amerických dubových sudech. V této vícevrstvé a komplexní single malt whisky se jemnost rašeliny a kouř z ohně snoubí s cedrovým dřevem a mandarinkou. Finish zanechává
delikátní chuť lékořice a bylinných čajových lístků. Jedná se o jednu z limitovaných edic ze série Secret Speyside určené pro všechny znalce, kteří touží po objevení vzácných single malts z ukrytých ikonických palíren oblasti Speyside.

Palírna Caperdonich byla ve městě Rothes na březích řeky Spey otevřena v roce 1898, uzavřena v roce 2002 a rozebrána cihlu po cihle v roce 2011. I v době svého největšího rozkvětu byl Caperdonich rukodělnou palírnou, která malosériově vyráběla nakouřenou a nenakouřenou single malt whisky. Zatímco budova zmizela, odkaz palírenského řemesla žije dál ve dvou mimořádných řadách – peated a unpeated whisky.

Chuť: Hřejivá chuť cedru a mandarinky.
Aroma: Jemná vůně rašeliny a kouře.
Barva: Zlatá.

Servírujeme v čisté podobě v degustační skleničce popř. s kapkou vody.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 48.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: