Clément Blanc Canne Bleue 2021 50% 0,7l

Neohodnoceno

Clément Blanc Canne Bleue 2021 je unikátní bílý Agricol Rhum z Martiniku. Limitovaná edice z roku 2021. Pro jeho výrobu byla použita výhradně cukrové třtina odrůdy Canne Bleue, která vyniká svojí aromatičností.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Možnosti doručení
1 002 Kč
Clément Blanc Canne Bleue 2021 50% 0,7l
Neohodnoceno

Clément Blanc Canne Bleue 2021 je unikátní bílý Agricol Rhum z Martiniku. Limitovaná edice z roku 2021. Pro jeho výrobu byla použita výhradně cukrové třtina odrůdy Canne Bleue, která vyniká svojí aromatičností. Ta je umocněna i poměrně vysokým procentem alkoholu při plnění. Středně plná, ovocná chuť nabízí v závislosti na ročníku mírně odlišné tóny. Rhum Clément Blanc Canne Bleue 2021 je určen především do koktejlů, ale rozhodně si jej nenechte ujít samotný.

Clément Rhum patří do kategorie tzv.“Agricol“ rumů, někdy též označovaných jako zemědělské rumy. Historie značky se začala psát v roce 1887 na Martiniku, tehdejší francouzské kolonii. Homere Clément, starosta města Le Francois, zakoupil plantáže cukrové třtiny a cukrovar pod názvem Domaine de l’Acajou. Bohužel právě vrcholila krize způsobená levnou cukrovou třtinou z Jižní Ameriky a Homere Clément hledal využití pro výnosy ze svých plantáží. Rozhodl se přestavět cukrovat na palírnu a začít vyrábět Agricol Rhum. Technologii destilace převzal od nejlepších mistrů výroby Armagnacu a pro zrání používají v Clémentu tradiční „francouzské“ sudy po cognacu a fortifikovaném vínu.  Dnes patří Clément Rhum mezi nejoceňovanější výrobce Agricol Rhumu na světě a je vyhledáván fanoušky této specifické kategorie rumu.

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 50.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: