Eminente Gran Reserva 43,5% 0,7l

Neohodnoceno

Eminente Gran Reserva Edition No.1 je desetiletý kubánský rum ze směsi světlého rumu a aguardiente (pálenek z cukrové třtiny, považovaných za duši kubánských rumů), jenž
dozrával v sudech z francouzského dubu. Eminente Gran Reserva Edition No 1 obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5% obsah alkoholu. Lze si ho vychutnávat čistý nebo na velké kostce ledu.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
1 913 Kč
Eminente Gran Reserva 43,5% 0,7l
Neohodnoceno

Eminente Gran Reserva Edition No.1 je desetiletý kubánský rum ze směsi světlého rumu a aguardiente (pálenek z cukrové třtiny, považovaných za duši kubánských rumů), jenž dozrával v sudech z francouzského dubu. Eminente Gran Reserva Edition No 1 obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5% obsah alkoholu. Lze si ho vychutnávat čistý nebo na velké kostce ledu.

César Martí, nejmladší rumový mistr v historii Kuby, je známý pro své pokusy se zráním aguardiente, které ukládá do různých prostředí a do různých typů sudů. Pro své znalosti a zkušenosti je považován za enologa rumu. První edice rumu Eminente Gran Reserva je výsledkem jeho posledního experimentu.

Eminente Gran Reserva Edition No.1 vytvořil s použitím 80 % aguardiente, které nechal zrát za specifických podmínek: v suchém sklepě, kde se voda vypařuje rychleji než alkohol.

Výsledný blend aguardiente a světlého rumu zraje nejméně deset let a následně tři měsíce dozrává v sudech z francouzského dubu. Dozrávání v sudech z francouzského dubu dodává rumu komplexnost, ale také určitou rovnováhu chuti s tóny medu,  santalového dřeva a pomerančového květu.

Rum Eminente Gran Reserva vzniká v souladu s tradicemi běžnými v samotném  srdci kubánského ostrova, kterému místní říkají „Isla del Cocodrilo“ kvůli neobvyklému tvaru připomínajícímu krokodýla, jehož domovinou je právě Kuba. Senzorická textura povrchu lahve Eminente a ostrov ve tvaru krokodýla vyobrazený na etiketě jsou poctou právě tomuto endemickému živočichovi Kuby.

Eminente Gran Reserva je jedním z mála kubánských rumů prodávaných za hranicemi Kuby, který získal prestižní chráněné označení původu „Denominación de Origen Protegida“, neboli „D.O.P. Ron de Cuba“. Toto označení uděluje regulační orgán stanovující přísná pravidla zajišťující autenticitu kubánského rumu.

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 43.50
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: