1689 Gin 42% 0,7l

Neohodnoceno
Značka: FENIX DRINKS
Gin připravovaný tak, jako před 350 lety, kdy britské ginové nadšení propuklo. Řízný gin s ovocnými tóny vyráběný ve vyhlášené palírně Herman Jansen v Nizozemí vám umožní okusit gin tak, jak ho kdysi pil William Oranžský. Královské dědictví. Destilované.
Dostupnost Skladem (5 ks)
Možnosti doručení
944 Kč
1689 Gin 42% 0,7l
Neohodnoceno
Značka: FENIX DRINKS

Gin připravovaný tak, jako před 350 lety, kdy britské ginové nadšení propuklo. Řízný gin s ovocnými tóny vyráběný ve vyhlášené palírně Herman Jansen v Nizozemí vám umožní okusit gin tak, jak ho kdysi pil William Oranžský. Královské dědictví. Destilované.

Posláním Ginu 1689 je přinést zpět gin z dob, kdy ginové šílenství začalo, a vyprávět příběh o tom, jak si gin před 350 lety našel své místo ve světě. Představit cestu od destilátu, který měl kdysi hlavně uzdravovat, po nápoj, který je vychutnáván s přáteli a blízkými. 

Roku 1689, krátce po tom, co byl holandský král William III. - obvykle známý jako William Oranžský - prohlášen králem Anglie, Irska a Skotska, udělal z ginu, typicky holandského nápoje, oblíbený drink Britů. Tenkrát mohl alkohol pálit kdokoliv - stačilo veřejně vyvěsit oznámení a pár dní počkat. Brzy denní prodávané množství předčilo množství piva a alu. 
O více než tři století později se dva nizozemští mladíci vydali na stejnou cestu, kterou podstoupil i William Oranžský - ze své domoviny do Londýna, který dodnes zůstává světovým hlavním městem ginu. Fascinováni tímto holandsko-anglickým královským dědictvím se rozhodli prozkoumat jeho historii až k původnímu receptu z roku 1689, který tuto posedlost ginem odstartoval. 
Tato touha vedla k intenzivnímu výzkumu trvajícímu více než 18 měsíců, a kulminovala objevem tajného receptu, pohřbeného hluboko v temném zákoutí oddělení vzácných knih v Britské královské knihovně. Když získali práva na využívání receptu, našli i perfektního partnera, který by jim pomohl vzkřísit delikátní příchutě původního ginu - palírnu Hermana Jansena, jednoho z nejstarších lihovarníků v Nizozemí, založenou už v roce 1777 v Schiedamu, nizozemském hlavním městě ginu a jeneveru. 
Výsledkem je Gin 1689 - gin, který v sobě snoubí holandskou a anglickou kulturu a je produkován jedním z nejstarších nizozemských lihovarníků na základě původního, 350 let starého receptu.

Recept pochází z časů, kdy posedlost ginem ve Spojeném království začínala. Tento jalovcový London Dry Gin je vyráběn za použití těch nejlepších ingrediencí, které v době vzniku receptu byly získávány po celém světě. 
Takto všestranný gin si zaslouží jen to nejlepší servírování, ovšem můžete ho pít čistý i ve variaci koktejlů. Skvěle si ho vychutnáte s tonikem, spoustou ledu a malinou k tomu.

Herman Jansen je rodinná palírna v rodišti jeneveru – v Schiedamu v Nizozemí. Lihoviny produkuje už od roku 1777, a je tak jedním z nejstarších lihovarů v Nizozemí. Již více než sedm generací zasvětilo své životy budování rodinného podnikání založeného na upřímnosti a kvalitě.

Silná jalovcová a oříšková vůně. Vyvážená chuť s ovocnými tóny (dušená kdoule a jablka), citrusovou řízností a šťavnatostí (sušená pomerančová a citronová kůra) a teplou směsí koření (muškátový oříšek, anýz a hřebíček). Silný a kulatý gin, tak hladký jak jen může být.

Kategorie: Gin
Procento alkoholu: 42.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: