El Dorado 12yo 40% 0,7l

Neohodnoceno
El Dorado 12 YO je středně hluboké zlatavé barvy, s velmi atraktivní vůní cukrové třtiny, medu, karamelu a hrozinek. V chuti krásně bohatý, vyvážený a vyzrálý, s tóny kůže, koření a pomerančové kůry. Po počátečním nasládlém charakteru přichází nádherný, suchý dozvuk.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
799 Kč –3 % 772 Kč
El Dorado 12yo 40% 0,7l
Neohodnoceno
73654 el dorado 12yo 40 0 7l
799 Kč –3 %

El Dorado Rum 12 YO, dárkové balení 0,7 l 40% - Prémiový třtinový rum vyznačující se jemnou, vyzrálou a lahodnou chutí.

Země/Oblast: Karibské ostrovy, Guyana

Destilace: Základ 12ti letého El Dorado rumu je míchán z rumu pocházejícího z unikátní sudové kontinuální destilace (Wooden Coffey Continuous Still), kterou dnes používá pouze Demerara Distillers, a z rumu připraveného kotlíkovou destilací . Pro dosažení žádané finální chuti, komplexnosti a bohatosti přidává sklepmistr další vybrané rumy stařené 12 a více let. Staření rumu probíhá v dubových sudech v Guyaně, jejíž tropické klima poskytuje ideální podmínky pro zrání. Při teplotě 30-34 °? je oxidační proces rychlejší a vytváří  delikátnější aroma. Při těchto podmínkách jsou též nežádoucí látky absorbovány dřevem sudu. Tento proces se nazývá „měknutí“ a probíhá tak dlouho, jak dlouho je rum v přímém kontaktu se dřevem sudu. Pro staření jsou používány starší dubové sudy po bourbonu.

Degustace: El Dorado 12 YO je středně hluboké zlatavé barvy, s velmi atraktivní vůní cukrové třtiny, medu, karamelu a hrozinek. V chuti krásně bohatý, vyvážený a vyzrálý, s tóny kůže, koření a pomerančové kůry. Po počátečním nasládlém charakteru přichází nádherný, suchý dozvuk. Velmi elegantní  a vzrušující rum.

Doporučení: Je ideální pro dlouhé hloubavé upíjení.

Ocenění: International Wine & Spirit Competition, London 2016 Zlatá Medaile nejlepší ve své kategorii

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 40.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: