Glann Ar Mor 46% 0,7l

Neohodnoceno
Keltská whisky s francouzským srdcem. Single Malt whisky, která na rozdíl od bratříčka Kornogu není nakouřená, nese název palírny a pro její staření byly použity sudy po bourbonu.
Dostupnost Skladem (5 ks)
Možnosti doručení
1 106 Kč
Glann Ar Mor 46% 0,7l
Neohodnoceno

Single Malt whisky, která na rozdíl od bratříčka Kornogu není nakouřená, nese název palírny a pro její staření byly použity sudy po bourbonu. Plněná je na 46%. Použita byla starodávná odrůda ječmene Maris Otter Barley. Občas jsou nabízena další stáčení v sudech jiných než v těch po bourbonu.
 

Právě v srdci regionu Tregor na severním pobřeží Bretaně, na vzdáleném konci „Divokého poloostrova“, obráceného k oceánu, uprostřed divoké a autentické krajiny, se Martine a Jean Donnayové rozhodli založit svůj lihovar „Glann ar Mor “(doslovně„ u moře “v bretonštině). Námořní prostředí je poznamenáno drsností, ale stejně tak i něhou. Např. kolonie tuleňů našla zde své štěstí poté, co se usadila na jednom z mnoha skupin ostrůvků, které lze vidět před lihovarem. Krajina je průběžně upravována pohyby přílivu a odlivu, které mají v oblasti amplitudu dosahující v období rovnodennosti dvanáct metrů.

I přes krásu prostředí to ještě není důvod, proč zde Glann ar Mor sídlí: je známým faktem, že dvě třetiny kvality a charakteru whisky přímo závisí na podmínkách při době zrání. Kromě přirozených vlastností použitých sudů, které mají pro stárnutí klíčový význam, hrají při zrání rozhodující roli tři faktory spojené s prostředím: • Teplota • Vlhkost • Přítomnost mořského podnebí.

Při teplotách, které jsou trvale velmi mírné, teploměr v zimě nikdy nedosahuje pod nula stupňů Celsia a léta jsou teplá, přesto mírná a bez trvalých vln veder. Oceánské klima poloostrova v kombinaci s přímořskou polohou umožňuje whisky dosáhnout zralosti a rovnováhy poměrně výrazně rychleji, než je tomu v oblastech se sušším podnebím a nižšími teplotami. Toto rychlejší zrání však neprobíhá na úkor kvality, ba naopak. Je známo, že vlhkost způsobená nedalekým mořem podporuje zrání lihovin s hladkým charakterem a lepší rovnováhou.

 

Kategorie: Zbytek světa
Procento alkoholu: 46.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: