Jack Daniels Rye 45% 1l

Neohodnoceno

Jack Daniel’s old rye je americká (Tennessee) rye whisky - twist na základní láhev Jacka Danielse. Whisky je destilována na přístroji column still, ze směsi 70% žita, 18% kukuřice a 12% ječmene.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
899 Kč –3 % 865 Kč
Jack Daniels Rye 45% 1l
Neohodnoceno
jack daniely rye 1l
899 Kč –3 %

Jack Daniel’s old rye je americká (Tennessee) rye whisky - twist na základní láhev Jacka Danielse. Whisky je destilována na přístroji column still, ze směsi 70% žita, 18% kukuřice a 12% ječmene. K destilaci se používá neželezitá voda z potoka Hollow poblíž palírny Jack Daniel’s. Je stařena alespoň 4 roky v čerstvých sudech (virgin oak) z bílého amerického dubu. Charlcoal mellowing zde probíhá pouze před stárnutním v sudech.

Whisky produkovaná palírnou Jack Daniel‘s si za název kategorie vždy hrdě dodá označení „Tennessee whiskey“, což je úzká kategorie americké whisky, která byla vytvořena samotným Jasperem Newtonem Danielem (přezdívaným Jack) již v roce 1866. Kategorie zakládá na pravidlech amerického bourbonu a ostatních typech americké whisky (jako je rye, corn, wheat). Oproti klasickým americkým whisky kategoriím je však dané, že musí pocházet ze státu Tennessee a musí projít procesem „charcoal mellowing“ (zjemňování dřevěným uhlím). Whisky je zjemněna před stárnutím (někdy i po) prokapáváním přes 3m vysokou vrstvu dřevěného uhlí z javorového dřeva. Na tento proces je mnohdy nahlíženo skeptickýma očima, avšak je prokázáno, že uhlí z whisky filtruje určité látky, více či méně nechtěné, jako je třeba síra.
 

Naše chuťová paleta:
Vůně:
 Grilovaný banán, tmavá čokoláda, vanilka, karamel, koření, žitné koření.
Chuť: Štiplavá skořice a muškátový oříšek, žitné koření, vanilka, lehký tón jablka a tmavé čokolády.
Závěr: Krátký, hřejivý a výrazně kořenitý, s tóny černého přepře a skořice.

Chuťová paleta od výrobce:
Vůněa: lískové ořechy, mandle, pikantní zrno, náznak kukuřice.
Chuť: lehké dubové koření s příchutí kukuřičné sladkosti.
Závěr: dlouhý, kořeněný.
 

Doporučení: Jack Daniel’s rye nabídne zajímavý pohled na whisky z produkce Jacka Danielse. Projevuje se zde typická Jackova jemnost a skvěle vyvážená, nasládlá chuť – vliv žita je však výrazný a přivádí do whisky typické žitné koření, jenž někteří připodobňují ke kůži. Jedná se o ideální whisky do míchaných nápojů jako je whisky sour, nebo old fashioned. Je vhodná pro objevení nových chutí, či pro odpočinkové popíjení pro méně náročné a díky své chuťové i cenové dostupnosti je to fajn whisky mezi přátele.
 

1) Column still – Někdy zvaný jako continuous still, coffey still nebo patent still, je sloupcový destilační přístroj, který umožňuje nepřetržitou destilaci. Většinou se používá na destilaci levnějších kořalek, u whisky většinou obilných (grain) whisky a bourbonu, ale hraje významnou roli i ve světě rumu.

2) Rye whisky – Obilný destilát tvořen minimálně z 51% žita. Většinou se jedná o produkt Spojených států (American rye whisky), ale výroba může probíhat i jinde na světě (běžně vyráběná například v Kanadě).

3) American rye whisky - Musí být destilována a stařena na území Spojených států. Stárnout musí v čerstvých sudech z bílého amerického dubu. Nesmí být dobarvována karamelem.

4) Charcoal Mellowing – Zjemňování dřevěným uhlím je proces, který spočívá na prokapávání destilátu (ať už před, nebo po staření) přes vrstvu dřevěného uhlí. Věří se, že při tomto pomalém procesu destilát pochytí chuť karamelizovaných dřevitých cukrů, které vznikají pálením dřeva, a zároveň, že uhlí pomáhá odstranit síru a jiné nechtěné látky, což údajně vede k jemnější a lépe vybalancované whisky.

5) Virgin oak – Je označení pro sudy z čerstvého (panenského – „virgin“) dubu. Předtím v nich nebylo nic stařené a jsou tak použity úplně poprvé.

Kategorie: Americká a Bourbon
Procento alkoholu: 45.00
V balení: 12
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: