Ardbeg Wee Beastie 5yo 47,4% 0,7l

Neohodnoceno
Palírna Ardbeg má v historii svých lahvování množství nevysvětlitelných mýtických kreatur. O té poslední se říká, že vylezla přímo z rašelinových borků.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
1 163 Kč
Ardbeg Wee Beastie 5yo 47,4% 0,7l
Neohodnoceno

Palírna Ardbeg má v historii svých lahvování množství nevysvětlitelných mytických kreatur. O té poslední se říká, že vylezla přímo z rašelinových borků...
Ačkoliv jí je 5 let, intenzivní kouřovitost této mladé příšery se dokáže pěkně zakousnout! Tato surovost zároveň umožní odvážlivcům dostat se o krok blíže k destilačním kolonám, o krok blíže k podstatě Ardbeg whisky.

Palírna Ardbeg byla založena v roce 1815 a prošla si bouřlivými časy, než ve 20. století zažila svou renesanci. Ardbeg se nikdy nenechá omezovat normami kategorie single malt. Balancuje mezi kouřovostí a sladkostí a výsledkem je tak velmi komplexní, ale přesto vyvážená chuť. Nefiltruje se za studena a tím získává extra dojem na patře. Ardbeg je whisky znalců, což dosvědčuje i Ardbeg Committee, sdružující ve 130 zemích světa přes 120 000 jejích věrných příznivců. Od roku 2008 získal Ardbeg přes 50 medailí v kategoriích gold, double gold nebo best in class, mezi nimi například "World Whisky of the Year" v letech 2008 a 2009, "Scotch Whisky of the Year" v roce 2010 a "World's Best Single Malt" v roce 2013. 

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 47.40
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: