Barbancourt 4yo 40% 0,7l

Neohodnoceno
Legenda z Haiti je zpět. Osobitý, lehký a svěží rum vhodný nejen do luxusních míchaných nápojů, ale i pro kulináře.
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
610 Kč
Barbancourt 4yo 40% 0,7l
Neohodnoceno

Legenda z Haiti je zpět. Osobitý, lehký a svěží rum vhodný nejen do luxusních míchaných nápojů, ale i pro kulináře.

BARBANCOURT je opravdovou legendou mezi rumovými znalci a také ikonickým exportním artiklem těžce zkoušeného Haiti (západní části ostrova Hispaniola). Za své jméno vděčí Dupré Barbancourtovi (pocházejícímu z regionu Cognac ve Francii, proto i původní *** klasifikace), který destilérii v roce 1862 založil – posléze se stala velmi uznávanou díky kvalitě svých rumů (mj. i ve vyhlášených pařížských nočních podnicích konce 19.stol.). Nyní o rodinné panství pečuje již 4.generace rodiny Barbancourtů
– Gardéreovi.
Po děsivém zemětřesení v r.2010 utrpěla destilérka (stejně jako celá země) veliké ztráty - a to včetně životů či majetku zaměstnanců, obnova provozu trvala několik měsíců. Dodnes vyrábí osobité rumy z destilované čerstvé šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny.

BARBANCOURT je vyráběn zpracováním čerstvé vylisované šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny pocházející z vlastních 120 ha, ale také z políček cca 800 místních malých farmářů. Destilován ve sloupcových kolonách (výsledkem je destilát o síle 90-95% - k zachování delikátní jemnosti a lehkosti).
Staření probíhá v nejlepších francouzských dubových sudech z limousinských lesů (ve druhé fázi v malých po cognacu) od vyhlášeného Seguina Moreaua.

BARBANCOURT 4yo ***
Jde o velmi svěží rum, ideální součást prémiových míchaných drinků, oceňován i kulináři v luxusních kuchyních....

AROMA: svěží s převládajícími tóny vanilky a koření
CHUŤ NA PATŘE: bohaté a přitom jemné s dominantními stopami sušeného ovoce. Svěžest s nádechem pepře se promítá do zakončení

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 40.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: