Barbancourt 15yo 43% 0,7l

Neohodnoceno
Legenda z Haiti nebo také „rum znalců“ je zpět. Původně přísně střežené rodinné reservy pro potřeby nejbližších jsou vlajkovou lodí této osobité značky s dlouhou tradicí.
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
1 371 Kč
Barbancourt 15yo 43% 0,7l
Neohodnoceno

Legenda z Haiti nebo také „rum znalců“ je zpět. Původně přísně střežené rodinné reservy pro potřeby nejbližších jsou vlajkovou lodí této osobité značky s dlouhou tradicí.

BARBANCOURT je opravdovou legendou mezi rumovými znalci a také ikonickým exportním artiklem těžce zkoušeného Haiti (západní části ostrova Hispaniola). Za své jméno vděčí Dupré Barbancourtovi (pocházejícímu z regionu Cognac ve Francii, proto i původní *** klasifikace), který destilérii v roce 1862 založil – posléze se stala velmi uznávanou díky kvalitě svých rumů (mj. i ve vyhlášených pařížských nočních podnicích konce 19.stol.). Nyní o rodinné panství pečuje již 4.generace rodiny Barbancourtů– Gardéreovi.
Po děsivém zemětřesení v r. 2010 utrpěla destilérka (stejně jako celá země) veliké ztráty - a to včetně životů či majetku zaměstnanců, obnova provozu trvala několik měsíců. Dodnes vyrábí osobité rumy z destilované čerstvé šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny.

BARBANCOURT je vyráběn zpracováním čerstvé vylisované šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny pocházející z vlastních 120 ha, ale také z políček cca 800 místních malých farmářů. Destilován ve sloupcových kolonách (výsledkem je destilát o síle 90-95% - k zachování delikátní jemnosti a lehkosti).
Staření probíhá v nejlepších francouzských dubových sudech z limousinských lesů (ve druhé fázi v malých po cognacu) od vyhlášeného Seguina Moreaua.

Barbancourt 15yo Réserve du Domaine. Jak napovídá už název, původně byl tento rodinný klenot k dispozici pouze rodině a přátelům – dnes je ikonou pro všechny znalce a následovníky této originální značky.

AROMA
• delikátní kombinace svěžího nádechu citrónu a pražených kávových zrnek
CHUŤ NA PATŘE:
• nevšední spojení tónů zavařeného ovoce doplňují stopy skořice a pepře. Dlouhým zakončením provází svěžest citrusových plodů obohacena o kořeněné tóny

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 43.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: