Barbancourt 8yo 43% 0,7l

Neohodnoceno
Legenda z Haiti neboli „rum znalců“ je zpět. Skvěle vybalancovaný osvěžující „sipper“ pro přímé popíjení ....
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
783 Kč
Barbancourt 8yo 43% 0,7l
Neohodnoceno

Legenda z Haiti neboli „rum znalců“ je zpět. Skvěle vybalancovaný osvěžující „sipper“ pro přímé popíjení ....

BARBANCOURT je opravdovou legendou mezi rumovými znalci a také ikonickým exportním artiklem těžce zkoušeného Haiti (západní části ostrova Hispaniola). Za své jméno vděčí Dupré Barbancourtovi (pocházejícímu z regionu Cognac ve Francii, proto i původní *** klasifikace), který destilérii v roce 1862 založil – posléze se stala velmi uznávanou díky kvalitě svých rumů (mj. i ve vyhlášených pařížských nočních podnicích konce 19.stol.). Nyní o rodinné panství pečuje již 4.generace rodiny Barbancourtů – Gardéreovi.
Po děsivém zemětřesení v roce 2010 utrpěla destilérka (stejně jako celá země) veliké ztráty - a to včetně životů či majetku zaměstnanců, obnova provozu trvala několik měsíců. Dodnes vyrábí osobité rumy z destilované čerstvé šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny.

BARBANCOURT je vyráběn zpracováním čerstvé vylisované šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny pocházející z vlastních 120 ha, ale také z políček cca 800 místních malých farmářů. Destilován ve sloupcových kolonách (výsledkem je destilát o síle 90-95% - k zachování delikátní jemnosti a lehkosti).
Staření probíhá v nejlepších francouzských dubových sudech z limousinských lesů (ve druhé fázi v malých po cognacu) od vyhlášeného Seguina Moreaua.
BARBANCOURT 8yo ***** Réserve Spéciale je skvěle vybalancovaný rum pro osvěžující přímé popíjení – troška ledu či plátek citronu může pomoci uvolnit příjemné decentní tóny tohoto výborného „sipperu“

AROMA: vanilkové tóny s nádechem pepře dominují ve vůni
CHUŤ NA PATŘE: pestré s příjemnými tóny sušených švestek a pomerančové marmelády. Zakončení je bohaté a dominují v něm oblíbené stopy vanilky

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Procento alkoholu: 43.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: