Glenfarclas 25yo 43% 0,7l

Neohodnoceno

Vzácná skotská single malt whisky Glenfarclas 25yo představuje plných 25 let zrání v sudech po sherry Olorosso. Whisky je nádherně vyzrálá, plná a robustní s výrazně dezertním charakterem.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Možnosti doručení
4 971 Kč
Glenfarclas 25yo 43% 0,7l
Neohodnoceno
Glenfarclas 25yo
Novinka

Vzácná skotská single malt whisky Glenfarclas 25yo představuje plných 25 let zrání v sudech po sherry Olorosso. Whisky je nádherně vyzrálá, plná a robustní s výrazně dezertním charakterem. Aroma nabídne tóny marmelády, medu, čerstvě mleté kávy a ořechů. V chuti se perfektně doplňuje sladkost sherry a taninová suchost dubového dřeva. Závěr je nekonečně dlouhý, suchý s jemnou stopou hořké čokolády. Skotská single malt whisky Glenfarclas 25yo nabízí zajímavý investiční potenciál v delším horizontu.

Glenfarclas patří k legendárním značkám skotské single malt whisky. Může se pochlubit více než 150 let dlouhou historií, která se začala psát v roce 1865.  Po celou dobu existence vlastní značku Glenfarclas místní rodina Grantů a řadí se tak mezi několik málo skutečně rodinných palíren skotské single malt whisky. Velmi si zakládají na své nezávislosti a s mamutí značkou Grant´s nemají nic společného. Samotná palírna stojí od roku 1836 v obci Ballindalloch nedaleko Elginu, v historicky mladém regionu Speyside. Ten býval součástí Highlands a označení „Highland single malt whisky“ najdeme na lahvích dodnes. Glenfarclas je však typický „speysider“. Whisky z oblasti Speyside nabízejí velmi jemný, sladký a ovocný charakter. Ten je v případě Glenfarclasu umocněn používáním převážně evropských sudů po sherry Olorosso a Fino. V menší míře jsou používány sudy po bourbonu. Whisky zraje po celou dobu v jednom typu sudu, na „dotažení“ chuti wood finishem majitelé palírny nevěří. Skotská single malt whisky Glenfarclas je ceněna znalci a odborníky po celém světě.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 43.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: