Tomatin 36yo batch 11 45,1% 0,7l

Neohodnoceno

Small Batch Release - Batch 11 - přidáno do nabídky v roce 2015, 36letá edice je živá, ovocná a květinová ve vůni s vůní tropického ovoce s příměsí zimního koření z nedopalků Oloroso Sherry.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
41 809 Kč
Tomatin 36yo batch 11 45,1% 0,7l
Neohodnoceno
tomatin 36yo
Novinka

Small Batch Release - Batch 11 - přidáno do nabídky v roce 2015, 36letá edice je živá, ovocná a květinová ve vůni s vůní tropického ovoce s příměsí zimního koření z nedopalků Oloroso Sherry. V chuti jsou ovocné tóny bohaté a zároveň sladké, rozvíjejí se do dubové chuti syrového vřesového medu a pražených kaštanů. Hloubka této whisky se odráží v pozoruhodně dlouhém závěru s vlnami ovoce, které se vytrácejí do lákavého závěru zimního koření. Vskutku výjimečná whisky.

Tomatin je prémiová skotská jednosladová whisky zrozená v srdci skotské Vysočiny, nedaleko města Inverness. Palírna Tomatin byla oficiálně uvedena do provozu v roce 1897, máme však mnoho dobrých důvodů věřit, že whisky se zde načerno pálila mnohem dříve. Historie ilegálního pálení se v tomto kraji datuje až hluboko do 17-tého století. Samotný název Tomatin v gaelštině znamená „Kopec porostlý jalovcovými keři“. Jalovcové dřevo bylo velmi populární mezi ilegálními výrobci whisky, neboť při spalování prakticky nekouřilo. V areálu palírny pak dodnes stojí budova známá jako  “The Old Laird’s House”, ve které si podle dostupných záznamů doplňovali svoje „flasks“ honáci dobytka. Dnes patří Tomatin k jedné z největších destilerií ve Skotsku, jako single malt whisky je však lahvována jen velmi malá část produkce. Při výrobě používá měkkou vodu z Alt-na-Frith, destilace probíhá samozřejmě v tradičních měděných kotlích. Whisky zraje převážně v sudech po bourbonu a po sherry.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 45.10
V balení: 1
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: