Ardbeg 25yo 46% 0,7l

Neohodnoceno

Po 25 let leželo v palírně Ardbeg malé množství sudů. Téměř zapomenutých, ale zato naplněných velmi vzácným obsahem, pocházejícím z 90. let – temných časů,
kdy se Ardbeg new make spiritu vyrábělo pouze poskrovnu.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
39 074 Kč
Ardbeg 25yo 46% 0,7l
Neohodnoceno

Po 25 let leželo v palírně Ardbeg malé množství sudů. Téměř zapomenutých, ale zato naplněných velmi vzácným obsahem, pocházejícím z 90. let – temných časů, kdy se Ardbeg new make spiritu vyrábělo pouze poskrovnu. Čas této whisky ale konečně nadešel a ukázalo se, že ani čtvrt století nedokáže přemoct nespoutanou kouřovost, která v Ardbegu dřímá. Ten naopak zde přichází ještě komplexnější, zato stále harmonický a pohlcující.

Barva: Světle jantarová.

Aroma: Mohutný výbuch tónů kouře, smetany, máty a toffee, doprovázený pro Ardbeg typickým fenyklem a borovicovou pryskyřicí. V pozadí se objevuje zemitá vůně táboráku s bylinnými tóny a vůní exotického ovoce, zejména banánu, společně s ovoněným voskem ze svíčky.

Chuť: Bouřlivá vlna pepřových tónů, které střídá neméně intenzivní záplava sladkosti citrusového sorbetu a kandovaných jablek, hrušek a pomerančů. Přidává se mýdlo s uhlím, saze, ještě více krémového toffee, anýzu a chilli papriček.

Závěr: Dlouhý, jemně objímající celé patro dalším přívalem tónů smetany, fudge cukrovinek a pastilek proti kašli.

Kategorie: Skotská
Procento alkoholu: 46.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: