Bozal Cuishe 47% 0,7l

Neohodnoceno
Totální craft, opravdu mistrovské dílo – jednodruhový mezcal z velmi prestižního a lehce atypického druhu agáve. Atraktivní balení v keramických láhvích, unikátní zážitek.
Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
1 959 Kč
Bozal Cuishe 47% 0,7l
Neohodnoceno

Totální craft, opravdu mistrovské dílo – jednodruhový mezcal z velmi prestižního a lehce atypického druhu agáve. Atraktivní balení v keramických láhvích, unikátní zážitek.

Pocta opravdové craftové ruční výrobě – vybrané druhy (často divoce rostoucí) agáve vyzrávají povětšinou 8-12 let v oblastech Oaxaca, Guerrero atd., poté jsou ručně sklízeny. Cca 80-100 kg těžká „srdce“ rostlin (piňas) jsou poté pečeny v „palenques“, kuželovitých jámách vykládaných kameny a zasypaných zeminou › následně drceny pomocí velkých kamenů tažených osly, poníky či koňmi následuje cca 1-3 týdenní fermentace (bez uměle přidaných cukrů a kvasinek), destilace (obvykle v měděných kotlích typu „alambiques“) a zrání v dubových sudech. Čistota té nejlepší agáve, sladkost se špetkou nakouřenosti a zemitosti – skvělý zážitek.

BOZAL znamená „divoký“ či „nespoutaný“, je poctou všem „mezcaleros“ z oblastí Oaxaca a Guerrero. Cuishe (poddruh prestižní rodiny Agave Karwinskii) je velmi specifickou variantou divoké agáve, vertikálně rostoucí stonek je na vrcholu rostliny překryt listy, takže sklizeň i zpracování „srdcí“ je poměrně obtížné.
Cuishe však nabízí neobyčejná aromata plná tropického ovoce se suššími piniovými tóny a lehce minerálním zakončením. Tento prémiový mezcal z jednodruhové agáve (single maguey) je exluzivně zabalen do keramických lahví zemitých tónů

TASTING NOTES
• sušší úvod vedený intenzivními citrusovými a minerálními tóny
• bohatá chuť tropického ovoce na patře je zajímavě doplněna stopami sladkých brambor a rostlinnými tóny pozvolna směřuje do zakončení s nádechem kouře. Delikátní chuťový zážitek

OCENĚNÍ:
• 95b.The Tasting Panel, December 2016

Kategorie: Mezcal
Procento alkoholu: 47.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: