Bozal Ensamble 47% 0,7l

Neohodnoceno
Pocta opravdové craftové ruční výrobě – vybrané druhy (často divoce rostoucí) agáve vyzrávají povětšinou 8-12 let v oblastech Oaxaca, Guerrero atd., poté jsou ručně sklízeny.
Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
1 567 Kč
Bozal Ensamble 47% 0,7l
Neohodnoceno

Pocta opravdové craftové ruční výrobě – vybrané druhy (často divoce rostoucí) agáve vyzrávají povětšinou 8-12 let v oblastech Oaxaca, Guerrero atd., poté jsou ručně sklízeny. Cca 80-100 kg těžká „srdce“ rostlin (piňas) jsou poté pečeny v „palenques“, kuželovitých jámách vykládaných kameny a zasypaných zeminou › následně drceny pomocí velkých kamenů tažených osly, poníky či koňmi, poté následuje cca 1-3 týdenní fermentace (bez uměle přidaných cukrů a kvasinek), destilace (obvykle v měděných kotlích typu „alambiques“) a zrání v dubových sudech.

Čistota té nejlepší agáve, sladkost se špetkou nakouřenosti a zemitosti – skvělý zážitek.

BOZAL znamená „divoký“ či „nespoutaný“, je poctou všem „mezcaleros“ z oblastí Oaxaca a Guerrero. Ensamble je pak unikátním snoubením následujících tří prestižních druhů agáve. Espadín je pro výrobu prémiového mezcalu je dominantním druhem – oceňována pro svou šťavnatou zemitost, bohaté tóny kouře s krásnou připomínkou divokých květin.

Barillo je divokým druhem agáve, ceněným pro zintenzivnění komplexnosti mezcalu, s úžasnou vybalancovaností citrusových a až smetanově banánových tónů.

Mexicano prospívá v nižších partiích, rostlina však dosahuje značné výšky a silného charakteru s bylinkovým patrem a zemitými tóny směřujícími do dlouhého zakončení.

Kategorie: Mezcal
Procento alkoholu: 47.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: