Bozal Tobasiche 47% 0,7l

Neohodnoceno
Totální craft, opravdu mistrovské dílo – jednodruhový mezcal z velmi prestižního a ceněného druhu divoké agáve. Atraktivní balení v keramických láhvích, unikátní zážitek.
Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
1 959 Kč
Bozal Tobasiche 47% 0,7l
Neohodnoceno

Totální craft, opravdu mistrovské dílo – jednodruhový mezcal z velmi prestižního a ceněného druhu divoké agáve. Atraktivní balení v keramických láhvích, unikátní zážitek.

Pocta opravdové craftové ruční výrobě – vybrané druhy (často divoce rostoucí) agáve vyzrávají povětšinou 8-12 let v oblastech Oaxaca, Guerrero atd., poté jsou ručně sklízeny. Cca 80-100 kg těžká „srdce“ rostlin (piňas) jsou poté pečeny v „palenques“, kuželovitých jámách vykládaných kameny a zasypaných zeminou › následně drceny pomocí velkých kamenů tažených osly, poníky či koňmi následuje cca 1-3 týdenní fermentace (bez uměle přidaných cukrů a kvasinek), destilace (obvykle v měděných kotlích typu „alambiques“) a zrání v dubových sudech. Čistota té nejlepší agáve, sladkost se špetkou nakouřenosti a zemitosti – skvělý zážitek.

BOZAL znamená „divoký“ či „nespoutaný“, je poctou všem „mezcaleros“ z oblastí Oaxaca a Guerrero. Tobasiche (rovněž patří členěním do prestižní rodiny Agave Karwinskii) je ceněnou variantou divoké agáve, zejména díky dlouhému (cca 12-13 let) vyzrávání rostlin.

Tobasiche je odrůdou charakteristickou bohatými bylinnými až cedrovými tóny s rafinovaným zemitým zakončením, tolik oceňovaným mezcalovými znalci. Tento prémiový mezcal z jednodruhové agáve (single maguey) je rovněž exluzivně zabalen do keramických lahví zemité barvy.

TASTING NOTES
• nekonvenčně sladké aroma s tóny kdoulí, anýzu a minerálními stopami
• aroma se prolíná buketem a směřuje k zakončení doprovázenému bohatými rostlinnými/bylinnými tóny

OCENĚNÍ:
• 4 stars „Highly Recommended“ , Spirit Journal, December 2016
• 94b.The Tasting Panel, December 2016
• 93 points Wine Enthusiast, July 2017

Kategorie: Mezcal
Procento alkoholu: 47.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: