Gin Xoriguer 38% 0,7l

Neohodnoceno
Značka: FENIX DRINKS
Autentická tradice v lahvi. Gin Xoriguer patří k Menorce stejně, jako Menorka patří k ginu Xoriguer. Xoriguer Gin je pravděpodobně tím nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
552 Kč
Gin Xoriguer 38% 0,7l
Neohodnoceno
Značka: FENIX DRINKS

Autentická tradice v lahvi. Gin Xoriguer patří k Menorce stejně, jako Menorka patří k ginu Xoriguer. Xoriguer Gin je pravděpodobně tím nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří. Dodnes se připravuje podle receptu a originálních postupů z 18. století, a může se tak chlubit označením původu "Gin De Mahón".

Menorka, Britové, důstojníci, námořníci, umělci, voda ze studně, jalovcové bobule, alkohol, gin, koktejl, svět...
To jsou historické přísady, které umožnily, aby byl destilován Mahón gin, nejspíš první gin který kdy byl vyroben ve Středomoří.
V roce 1708 se Menorka dostala pod správu Anglie. Stala se nejdůležitějším přístavem ve Středomoří pro všechny anglické a holandské společnosti - a všechny taverny tak byly plné anglických a holandských námořníků, kteří si žádali svůj oblíbený nápoj, gin. V této době zde fungovaly čtyři palírny - mezi nimi i Fornero, předchůdce palírny Xoriguer.

Nejznámější recept na gin na Menorce vznikl v roce 1750, a pod jménem Gin Xoriguer je prodáván dodnes. Větrný mlýn na autentické láhvi je připomínkou domova Miguale Ponse Justa, zakladatele ginu Xoriguer. 

Kategorie: Gin
Procento alkoholu: 38.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: